Jdi na obsah Jdi na menu
 


PLAYSTATION PORTABLE(PSP)

Sony PSP je nejnovějším typem konzole do kapsy, tzn. "handheldem". Je to také první typ této konzole od Sony, nejznámějšího výrobce konzolí a také majitele nejrozšířenější herní konzole Playstationu. S trochou nadsázky se dá říct, že PSP je v podstatě zmenšená PS2. Hardware mají skoro stejný a když se podíváte do sekce hry určitě vám obrázky připomenou grafiku z PS2. Velice zajímavé jsou technické specifikace PSP

Obrazek

Takže velikost zařízení je 170mm x 74mm x 23mm. To hlavní co při prvním pohledu upoutá je TFT displej o úhlopříčce 11 cm, jehož poměr stran je 16:9 a rozlišení 480x272. A všechny ty krásné hry a filmy zobrazí 16 milionů barev. Samozřejmě nechybí kvalitní audio výstup, ale k dispozici jsou i zabudované stereo repráčky. Komunikaci zajišťuje USB 2.0, obstarožní IrDA a Wi-Fi. Díky němu je možné zapojit do síťové hry 16 konzolí. S Wi-Fi je možné připojit se i přes hot-spoty na internet a zahrát si tak s někým na druhém konci světa. Ovládání je stejné jako na Playstationu. Přenosovým médiem je nově vyvinutý optický disk UMD - "universal media disc" . Jeho kapacita je úctyhodných 1.8 GB. Druhé médium je Memory Stick PRO Duo. Celé to pohání procesor 333 MHz. Co se týče paměti má PSP 32 MB RAM + 4 MB rychlé eDRAM + 2 MB VRAM (videopaměť). Pokud chcete vidět kompletní specifikaci, klikněte na odkaz uvedený výše.

Obrazek

A co to všechno vlastně umí?

No hlavní funkcí je samozřejmě hraní her - velké množství už je hotovo a samozřejmě deítky se jich vyvíjí. Dále poslech hudby z paměťové karty nebo i z disku UMD, kde spíš najdete hudební klipy. PSP umí přehrávat filmy v DVD kvalitě z disků UMD na kterých vycházejí filmy (i s českými titulky!) a na paměťovou kartu Memory Stick (Pro) Duo si lze nahrát video komprimované kodekem MPEG-4. Nejlepší konvertor je podle mě program PSP Video 9. Převede video z DivX, XviD, WMW, MPG, MOV a dalších do formátu mp4.

Kdy si to můžu koupit a za kolik?

V Japonsku se PSP začala prodávat 12.prosince 2004. Bylo jich 200 000 kusů a prodaly se za jediný den :-). Cena byla asi 180$ = 4200 Kč (Single Pack) .
Severoamerický
start se konal 24.března 2005. K dispozici byl 1 milion kusů PSP, jeden stál 249$. Balení obsahuje to samé co japonský Value Pack, ale byl navíc přidán film Spiderman 2 na UMD disku.
V Evropě, Austrálii a Novém Zélandu se PSP prodává od 1.září 2005. U nás za velice pěknou cenu 7890 Kč a to pouze jako Value Pack. Ten obsahuje: PSP, pouzdro, 32 MB Memory Stick Duo, Li-Ion baterii, sluchátka s dálkovým ovládáním, AC adaptér, poutko na ruku, hadřík a disk s ukázkami videí/hudby/her.

Jakou to má výdrž?

Uvnitř je Lithium-Iontová baterie s kapacitou 1800 mAh. Výdrž se hodně liší podle toho co děláte. Hraní Ridge Racera si užijete nějakých 5 hodin, ale to je jedna z nejnáročnějších her. Průměr je 4-6 hodin hraní, také hodně záleží na stupni podsvícení dipleje (jsou tři, čtvrtý je přístupný pouze pokud je PSP v nabíječce). Pokud si chcete například jenom pouštět mp3 můžete si volitelně vypnout podsvícení displeje a výdrž se razantně zvýší na 8-10 hodin.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář